Tasmánia láka v zimnom období turistov na kuriózne zamestnanie

Odľahlý austrálsky štát Tasmánia začal iniciatívu na podporu cestovného ruchu počas zimných mesiacov, ktorej súčasťou je aj ponuka kurióznych príležitostných prác. Píše o tom spravodajský server BBC News.

Ostrovný štát ponúka návštevníkom, aby vymenili „každodennú pracovnú rutinu“ za povolanie, v ktorých sa budú môcť venovať napríklad skúmaniu paranormálnych javov, venčeniu vombatov či hvezdárstvu. Práca je neplatená a iba jednodňová, tasmánsky turistický úrad však úspešným uchádzačom uhradí letenky, požičanie auta a ubytovanie na dve noci.

Žiadať môžu len záujemcovia žijúci v Austrálii, pričom musia maximálne 50 slovami vysvetliť, prečo by radi vymenili svoje povolanie za niektorú z ponúkaných prác.

Tí, ktorí sa zaujímajú o históriu a záhady, môžu „s pomocou najnovšieho vybavenia na lov duchov“ skúmať paranormálne javy v jednom z najstarších austrálskych ústavov pre choromyseľných Willow Court.

Môžete čistiť a triediť čerstvo vylovené ustrice z Veľkého ustricového zálivu

Zamestnanie je k dispozícii aj pre tých, ktorí by chceli čistiť a triediť ustrice čerstvo vylovené z Great Oyster Bay (Veľkého ustricového zálivu). Ustrice budú mať príležitosť aj ochutnať, oficiálne kvôli kontrole kvality.

Vlakoví nadšenci sa môžu uchádzať o ďalšiu jednodňovú prácu, v ktorej sa stanú súčasťou posádky parného vlaku Lynchford Express idúceho pozdĺž západného pobrežia Tasmánie.

Tasmánska astronomická spoločnosť zase ponúka, že sa k nej záujemcovia môžu na jednu noc pripojiť pri pozorovaní hviezd. Práca sa nájde aj pre hľadačov hľuzoviek alebo pre „venčičov“ vombatov, ktorých úlohou bude zobrať týchto vačkovcov na rannú prechádzku.

Milovníci vína môžu stráviť deň prechádzkami po vinohradoch

Milovníci vína môžu stráviť deň prechádzkami po vinohradoch, zastrihávaním vínnej révy a ochutnávaním toho najlepšieho tasmánskeho vína.

Tasmánske úrady uvádzajú, že vlani ostrov navštívilo 1,25 milióna ľudí, čo však stále nedosahuje počet návštevníkov pred covidom.

Zima v Tasmánii trvá od mája do augusta, keď teploty zvyčajne klesajú k trom až jedenástim stupňom Celzia.

Viac o téme: Austrália , cestovný ruch , kuriozity , Tasmánia , turisti , zamestnanie

Súvisiace články

Aktuálne správy