Po zime pokračujú v obnove cesty pri Dobrej Nive, vodičov opäť čakajú obmedzenia

Slovenská správa ciest (SSC) pokračuje v týchto dňoch po zimnej prestávke s rekonštrukciou cesty I/66 v úseku Dobrá Niva – Breziny v okrese Zvolen. Rekonštrukcia je zameraná na zlepšenie cestných bezpečnostných parametrov v danom úseku v dĺžke asi sedem kilometrov. Vzhľadom na veľkú intenzitu dopravy na tejto ceste musia cestujúci a šoféri počítať opäť s kolónami a so zdržaním.

„V rámci stavby sa mení asfaltový kryt, na úsekoch, kde je to potrebné, príde aj k výmene podložia, k rekonštrukcii mostných objektov, oporných múrov, priepustov, odvodňovacích zariadení, zvodidiel, zvislého a vodorovného dopravného značenia,“ priblížil hovorca SSC Martin Guzi. Podľa neho v tejto etape stavby ostáva ešte zrekonštruovať cestu v dĺžke zhruba 1,5 kilometra vrátane všetkých súvisiacich objektov.

Podľa starostu Dobrej Nivy Milana Jakubíka obnovená cesta veľmi pomôže obyvateľom obce. Cesta bude širšia, na niektorých križovatkách vzniknú odbočovacie pruhy, nové bezpečnostné prvky, nový priechod pre chodcov a aj nová, bezpečnejšia autobusová zastávka či nový chodník.

Kompletné ukončenie diela sa predpokladá v júni 2023. Zhotoviteľom stavby je Metrostav DS, cena za realizáciu diela je približne 3,87 milióna eur s DPH, dodatok k zmluve o dielo je vo výške 474 744 eur. „Predpokladané zvýšené náklady vrátane kompenzácie cien materiálov sú vo výške 950 000 eur,“ pripomenul Guzi.

Viac o téme: doprava, rekonštrukcie ciest, Slovenská správa ciest SSC, Zvolen

Súvisiace články

Aktuálne správy