Generálny riaditeľ ŽSR Alexander Sako sa vzdal funkcie! Nahradí ho tento muž

Generálny riaditeľ Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Alexander Sako sa vzdal svojej funkcie. Na poste ho od štvrtka (15. 5.) nahradí Ivan Bednárik. V stredu o tom informovala hovorkyňa ŽSR Petra Lániková. Sako bol nominantom súčasnej vlády. Do funkcie ho začiatkom novembra 2023 vymenoval minister dopravy SR Jozef Ráž (nominant Smeru-SD).

„Funkcie sa vzdávam z osobných dôvodov, keďže politický tlak na moju rodinu v súvislosti s majetkom, ktorý vlastním a verejne priznávam, vnímam ako zásah do osobnej integrity,“ uviedol Sako. Doplnil, že pre ŽSR urobil všetko, čo bolo v jeho silách.

„Nastavili sme niektoré kľúčové procesy tak, aby nový generálny riaditeľ mohol pokračovať v zlepšovaní celkovej kondície tejto spoločnosti, ako aj v modernizácii železničnej infraštruktúry. Ďakujem všetkým kolegom za spoluprácu, za ich trefné a odborné pripomienky, ako aj za profesijný prístup. Verím, že môj nástupca bude pokračovať v rozbehnutých a zmysluplných riešeniach, ktorých cieľom nie je len stabilizácia ŽSR, ale aj zvyšovanie úrovne poskytovaných služieb či zaisťovanie bezpečnosti a plynulosti prevádzky,“ dodal Sako.

Vo funkcii ho od štvrtka na jednomyseľné odporúčanie Správnej rady ŽSR nahradí Bednárik. Podľa ŽSR ide o renomovaného dopravného manažéra, ktorý doteraz pôsobil ako poradca ministra dopravy či generálneho riaditeľa ŽSR. V minulosti pracoval v rôznych dopravných firmách, a to na pozíciách obchodného a finančného riaditeľa, predsedu predstavenstva či dozornej rady.

„V prvom rade by som sa chcel poďakovať pánovi Sakovi za vynikajúcu spoluprácu a popriať mu v ďalšom pracovnom aj osobnom živote všetko dobré. Zmeny, ktorými aktuálne železnice prechádzajú, rozhodne vnímam ako evolučné a spravím všetko preto, aby sa ŽSR zaradili medzi úspešných a moderných správcov infraštruktúry,“ uviedol Bednárik.

Viac o téme: Alexander Sako , fukcia , náhrada , Železnice Slovenskej republiky ŽSR

Súvisiace články

Aktuálne správy