Čínsky cestovný ruch sa počas sviatkov nového lunárneho roka oživil

Výdavky na cestovanie v Číne počas sviatkov nového lunárneho roka výrazne vzrástli a dostali sa nad úroveň spred pandémie. Informuje o tom agentúra Reuters.

Príjmy z cestovného ruchu v Číne počas osemdňových novoročných sviatkov, ktoré sa skončili v sobotu (17. 2.), medziročne vyskočili o 47,3 %, čím prekonali úroveň roka 2019, čo boli posledné údaje pred vypuknutím pandémie ochorenia COVID-19, ukázali v nedeľu oficiálne údaje.

Tieto údaje môžu poskytnúť dočasnú úľavu vláde a tvorcom hospodárskej politiky, keďže druhá najväčšia ekonomika sveta čelí deflačným rizikám z dôvodu slabého spotrebiteľského dopytu. Je však otázne, či toto oživenie cestovného ruchu bude mať dlhšie trvanie.

Sviatok nového lunárneho roka je najväčšou migráciou na svete

Sviatok nového lunárneho roka je každoročne najväčšou migráciou na svete. Turistické atrakcie po celej Číne zaznamenali tento rok obrovské davy ľudí.

Podľa čínskeho ministerstva kultúry a cestovného ruchu domáce výdavky v cestovnom ruchu medziročne vyskočili o 47,3 % na 632,7 miliardy CNY (81,68 miliardy eur). V porovnaní s úrovňou pred zavedením protipandemických oparení v roku 2019 boli vyššie o 7,7 %.

Viac o téme: cestovanie , cestovný ruch , Čína , príjmy , sviatky

Súvisiace články

Aktuálne správy