Chystáte sa niekam vlakom? ZSSK varuje, že v týchto časoch si lístky nekúpite!

Akým spôsobom si kupujete cestovný lístok, keď cestujete vlakom? Ak využívate aplikáciu alebo e-shop, tieto možnosti budú na pár hodín prerušené.

Kúpa cestovných lístkov cez e-shop alebo aplikáciu je rýchla a jednoduchá, preto ju využíva množstvo ľudí. ZSSK varuje, že v noci z utorka na stredu bude táto možnosť obmedzená.

Železničná spoločnosť Slovensko informuje o plánovanej údržbe predajného systému krátkym oznamom, ktorý sa zobrazuje ako vyskakovacie okno pri príchode na web, no viac informácií nájdete aj medzi aktualitami. Jeden výpadok už prebehol v noci z pondelka na utorok a druhý je naplánovaný aj na nadchádzajúcu noc.

zssk údržba
Foto: zssk.sk

V noci z 21. na 22. mája, v čase od 22:30 do 3:00 budú niektoré služby obmedzené. „V danom čase nebude možný nákup cestovných dokladov cez e-shop ani aplikáciu. ZSSK odporúča cestujúcim zakúpiť si cestovné doklady vopred,“ informuje Železničná spoločnosť Slovensko. Taktiež nebude dostupná možnosť rezervácií.

V prípade, že si lístok nestihnete kúpiť vopred, budete si ho môcť zakúpiť aj priamo vo vlaku. „Bez obmedzení si v čase nočného výpadku zakúpia cestovný lístok iba vo vlaku u vlakového personálu, a to bez sankcie, prípadne prostredníctvom SMS predaja cestovných lístkov,“ dodala ZSSK.

Využívate na kúpu cestovných lístkov aplikáciu alebo e-shop?

Sankcia sa týka bežných prípadov, kedy si chcete kúpiť lístok vo vlaku, a to aj napriek tomu, že v stanici bola otvorená pokladnica. V takomto prípade je sankcia 1,50 €, prípadne 3 € pri lístkoch na bezplatnú prepravu.

Dôvodom nočných odstávok systémov je aktualizácia, ktorá prispeje k skvalitňovaniu predajných služieb. Za prípadné komplikácie či znížený komfort počas nákupu cestovných dokladov sa ZSSK ospravedlňuje.

Viac o téme: cestovné lístky , výpadok , ZSSK

Súvisiace články

Aktuálne správy