Allianz - Progress (DFAL3)

Ročná výkonnosť: 11,63 %
Aktuálna hodnota: 0,060 €
(k 14.11.2019)
Názory čitateľov
3. 2. 2014   lenka

Broker Consulting je firma kde robia ľudia čo vedia o peniazoch jedine hovno, sú nezodpovedný a namiesto zisku som po rokoch mínuse tak mi pomohli z investovať moje peniaze. Ďakujem hlavne Pánovi PAVKOVI moc dik.
26. 2. 2014   Andrej
Lenka pekný deň a mozete napisat, co sa Vam konkretne stalo? dakujem..
21. 4. 2012   ibamatt@yahoo.com
1.4.2012 po zmene zakona stratila drviva vacsina sporitelov v druhom pilieri garancie.
Garancie zostali len v dlhopisovych fondoch. Len tam maju DSSky povinnost vykryt straty sporitelom z vlastnych prostriedkov v pripade ze znehodnotia majetok sporitelov. Ponukam navod ako nasporene prostriedky vyhodne presunut do dlhopisoveho fondu s dlhodobo najvyssimi vynosmi. Prestudujte si ponuku, pripadne ju preposlite znamym. Ochrante uspory sebe aj priatelom.V pripade zaujmu alebo akychkolvek otazok ma nevahajte kontaktovat na ibamatt@yahoo.com
27. 4. 2012   ibamatt@yahoo.com
ponukam prestup do DSS VUB Generali kde su najvyssie vynosy v druhom pilieri . pre podrobnosti poslite mail na ibamatt@yahoo.com
4. 6. 2012   exstaticMan@azet.sk
ani stat, ani privatne DSS Nikdy nikomu nic nemozu garantovat. Takze je uplne jedno, kde ludia maju..tie *drobne* - :/
15. 2. 2012   ibamatt@yahoo.com
1.4.2012 strati drviva vacsina sporitelov v druhom pilieri garancie. Ponukam Vam moznost ako jednoducho a vyhodne presunut Vase uspory v druhom pilieri do bezpecia. Casu uz vela nezostava prestupova zmluva musi byt podpisana najneskor do 10.3.2012 aby sa vase uspory presunuli este pred 1.4.2012 do konzervativneho fondu s najvyssim vynosom ktory bude aj po 1.4.2012 garantovany. Preto nevahajte a ozvite sa co najskor pre blizsie informacie a podrobny postup na ibamatt@yahoo.com
7. 10. 2011   OliKahn
Stále sa tu debatuje, ktorý fond koľko zarobil, ktorý koľko stratil, že ten prestupuje tam, druhý tam atď. II pilier nám dôchodky neprinesie. Oproti štátnemu dôchodku, teda sociálnej poisťovni, je tu jediná výhoda, že nasporené peniaze sú dedičné. Ak si spojíte dôchodok zo sociálnej poisťovne + nasporené peniaze z II piliera, dostanete sa momentálne na úroveň okolo 45 % mzdy pred odchodom do dôchodku. Tento pomer sa bude postupne meniť a to v neprospech - teda čím ďalej to bude menej. Populácia starne, ochvíľu bude produktívnych ľudí menej ako neproduktívnych a nebude mať kto platiť na dôchodcov. Preto je skôr dôležité každé voľné € ukladať ešte do ďalších sporení, aby sme sa v dôchodku dostali aspoň na prijateľnú úroveň (70 - 80 %) platu pred dôchodkom. Ale zasa netreba nechávať peniaze štátu - to je jediná výhoda II piliera.
18. 6. 2011   Janko
Ked som porovnal zurocenie s inymi fondmy inych DSS, tiez som premyslal nad prestupom. Lenze po porovnani investicnych portfolii, som sa rozhodol, ze zostanem. Allianz investuje konzervativnejsie a teda bezpecnejsie, aj ked s o nieco mensim vynosom ako ine DSS. A to mi v tejto nestalej dobe vyhovuje. Zvlast, ked si spomeniem na prepad z roku 2008.
4. 6. 2012   exstaticman@azet.sk
ani stat, ani privatne DSS Nikdy nikomu nic nemozu garantovat. Takze je uplne jedno, kde ludia maju..tie *drobne* - alebo miliardy :/
11. 3. 2011   Mir
POdla mna je cely II pilier poriadny pruser, Za vyse 5 rokov sa im podarilo znehodnotit moje vklady o 300 EUR. Podla mna by mala byt odmena za spravu fondu vyplacana len zo zisku oslobodeneho o inflaciu ktory fond dokazal vygenerovat.
7. 1. 2011   Juraj
Svoje uspory presuvam do inej DSS, tato je na tom skutocne biedne...
19. 12. 2009   Koumes
necital som vsetky tu uverejnene názory,ale cca5-6 posledných.
Ten co tu pise pisateľ pod menom "anonym" je z mojho nezaujateho podľadu bud z volebneho štabu Fica,alebo "poradca " Tomanovej. Na tie hluposti ani nereagujem.
18. 11. 2009   anonym
Ja túto diskusiu chápem. Vidím že sem píšu ludia,ktorí majú informácie väčšinou z televízie a bulváru. Kde si píšu to čo vyhovuje tejto vláde,ktorá potrebuje čo najviac peňazí aby mohla pokryť svoje výdavky. A ludia, ktorí nechápu o čom DSS je,logicky majú taký názor,lebo čomu človek nerozumie, toho sa bojí.
1/3staršie