UPC nikoho nerešpektuje, vypína

Pridajte názor  Zdroj:

31. 5. 2002 - BRATISLAVA - Zákazníkov, ktorí od apríla platia UPC znížené ceny podľa vzoru formulára občianskej iniciatívy Nesloboda divákovho výberu, káblovka zatiaľ nevypína. Tvrdí to hovorkyňa UPC Pavla Petrlová. Káblovka tým vlastne priznáva, že vypínaniu zákazníkov, ...

BRATISLAVA - Zákazníkov, ktorí od apríla platia UPC znížené ceny podľa vzoru formulára občianskej iniciatívy Nesloboda divákovho výberu, káblovka zatiaľ nevypína. Tvrdí to hovorkyňa UPC Pavla Petrlová. Káblovka tým vlastne priznáva, že vypínaniu zákazníkov, „ktorí zaplatili pôvodnú cenu zvýšenú o percento inflácie“, zabránilo predbežné opatrenie Protimonopolného úradu, ktoré jej bolo doručené tento pondelok.

Protimonopolný úrad vedie proti UPC od februára správne konanie pre porušovanie zákona o hospodárskej súťaži. Konanie je však zložité a trvá pridlho - podľa zákona je na to šesť mesiacov, navyše je to už štvrtý štátny orgán (Telekomunikačný úrad, Slovenská obchodná inšpekcia, Rada pre vysielanie a retransmisiu), ktorý si s káblovkou nevie poradiť.

UPC si zatiaľ už takmer pol druha roka inkasuje od zákazníkov zvýšené ceny. Zákazníci to však odmietajú a od apríla sa ich do spoločného protestu zapojilo vyše 1300 - neoprávnene zinkasované peniaze si odratúvajú z aktuálnych platieb adresovaných UPC. Držia sa pritom návodu, ktorý zverejnila iniciatíva Nesloboda divákovho výberu na internete. O tom, že návod právne plne obstojí, sa minulý týždeň vyjadril v médiách aj advokát Ernest Valko.

Postup zákazníkov UPC podľa tohto návodu odobril i Protimonopolný úrad. Ten v súčasnosti posudzuje situáciu zákazníkov, čo nezaplatili časť ceny, „ktorá tvorí rozdiel medzi cenníkom UPC a cenníkom, ktorý v...

Celý článok si môžete prečítať tu.