Na Barinách chcú postaviť bytovku so 135 bytmi

Pridajte názor  Zdroj: TASR

23. 11. 2021 - Celkom 135 bytov by mala mať šesťpodlažná bytovka, ktorú plánuje vo Zvolene postaviť spoločnosť Tatra Timber Logistik.

Celkom 135 bytov by mala mať šesťpodlažná bytovka, ktorú plánuje vo Zvolene postaviť spoločnosť Tatra Timber Logistik. Polyfunkčná budova s názvom Green City má vyrásť v časti Bariny na Ulici Ľudovíta Štúra.

Ako sa uvádza v zámere zverejnenom na stránke enviroportal.sk, v prvom, nadzemnom podlaží sa počíta s obchodnými prevádzkami, v podzemí bude takmer 200 miest na parkovanie.

Výstavba by mala začať v prvom štvrťroku 2023, rozdelená má byť na tri etapy. Náklady na stavbu sú odhadované na 17 miliónov eur.

Zvolen patrí k mestám, kde sa v uplynulých rokoch konala intenzívna bytová výstavba. Súkromní investori tam napríklad postavili dva obytné domy Panoráma a Emporia so 72, respektíve 50 bytmi. Postavené sú tiež bytovky so 70 bytmi pod Pustým hradom. Nová bytovka s asi 80 bytmi bola minulý rok odovzdaná aj v časti Rákoš. Stavia sa tiež bytovka Hájik s 30 bytmi v časti Môťová a v centre mesta, neďaleko Zvolenskej Európy, sa začala stavba bytoviek so 106 bytmi.

Ďalších viac ako 600 nájomných bytov, z ktorých podstatná časť sa postavila v uplynulom desaťročí prevažne prostredníctvom úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania, má v správe mesto Zvolen. Stoja napríklad na sídlisku Zlatý Potok, v lokalite Balkán a tiež na Rákoši. Ďalšie desiatky bytov vznikli rekonštrukciou starších objektov.