Záujem ľudí o finančné mobilné aplikácie sa výrazne zvýšil 

Pridajte názor  
Záujem ľudí o finančné mobilné aplikácie sa výrazne zvýšil 
Zdroj: BCM Begin Capital Markets
Foto: getty images


29. 6. 2021 - Jedným z dôvodov je investovanie, ktorému sa vo voľnom čase začalo venovať výrazne viac ľudí na celom svete. Vyplýva to z údajov o stiahnutiach aplikácií prostredníctvom dvoch popredných služieb na trhu, App Store a Google Play, ktoré analyzovala investičná spoločnosť BCM Begin Capital Markets.

V prvom štvrťroku tohto roka zaznamenali mobilné aplikácie pre finančné služby takmer jeden a pol miliardy stiahnutí. V porovnaní s prvým štvrťrokom 2020 ide o výrazný nárast o 34 %. V porovnaní s minulým rokom sa rast záujmu o finančné aplikácie zrýchlil: v 1. kvartáli 2020 počet stiahnutí finančných aplikácií narástol medziročne "len" o štvrtinu.

Finančné aplikácie majú stále silnejšiu pozíciu v mobiloch
Podiel stiahnutí finančných aplikácií na celkovom počte stiahnutých aplikácií sa za posledný rok tiež zvýšil. Kým v prvom štvrťroku 2019 bol tento podiel 2,52 % a o rok neskôr to bolo 2,61 %, v prvých troch mesiacoch tohto roka už podiel stiahnutí finančných aplikácií na celkovom počte dosiahol 4,1 %.

Záujem ľudí o finančné mobilné aplikácie sa výrazne zvýšil 

"Nárast záujmu širokej verejnosti o finančné aplikácie pripisujeme dvom hlavným faktorom, pričom oba stále platia aj v súčasnom období po pandémii,"
hovorí Tomáš Kolomazník, hlavný analytik BCM Begin Capital Markets a dodáva: "Jedným z faktorov bola skutočnosť, že ľudia vo všeobecnosti začali vo väčšej miere vybavovať z domu nielen nákupy, ale aj bankové služby, najmä platby. Ďalším faktorom, ktorý sa prejavil najmä v náraste počtu investičných a obchodných žiadostí, bolo viac času stráveného doma pri zachovaní alebo dokonca zvýšení disponibilného príjmu. Jednoducho povedané, namiesto cestovania a iných voľnočasových aktivít ľudia viac času venovali premýšľaniu o využití svojich voľných finančných prostriedkov a začali aktívne investovať."