Výpredaj na Wall Street pokračuje

Diskusia 1  Zdroj: TASR

11. 5. 2021 - Pokles na Wall Street pokračuje aj v utorok a zrýchľuje sa. Výpredaj technologických titulov s vysokou valuáciou sa totiž preniesol aj na bankové a priemyselné tituly.

Pokles na Wall Street pokračuje aj v utorok a zrýchľuje sa. Výpredaj technologických titulov s vysokou valuáciou sa totiž preniesol aj na bankové a priemyselné tituly.

Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average padol až o 600 bodov, keď najviac stratili akcie spoločností Home Depot a Boeing. O 16.48 h SELČ sa nachádzal s mínusom 585,03 bodu alebo 1,68 % na 34.157,79 bodu. Technologický Nasdaq Composite sa oslabil o 1,4 %. Širší S&P 500 strácal 1,6 %, keď všetkých 11 sektorov sa nachádzalo v negatívnom pásme.

V mínuse sa pohybovali akcie všetkých veľkých technologických koncernov, keď Apple stratil viac než 2 % a Facebook, Alphabet a Amazon viac než 1 %. Tesla, ktorá patrí medzi najsledovanejšie rastové akcie s vysokou valuáciou a očakávaniami, padla o vyše 4 %. Prispela k tomu aj správa agentúry Reuters o zastavení plánov na rozšírenie šanghajského závodu.