Zisk UniCredit v 1. kvartáli výrazne prekonal očakávania trhu

Pridajte názor  Zdroj: TASR

6. 5. 2021 - Talianska banková skupina UniCredit zaznamenala v 1. kvartáli čistý zisk 887 miliónov eur. Tým výrazne prekonala očakávania analytikov, ktorí počítali so ziskom na úrovni 396 miliónov eur.

Talianska banková skupina UniCredit zaznamenala v 1. kvartáli čistý zisk 887 miliónov eur. Tým výrazne prekonala očakávania analytikov, ktorí počítali so ziskom na úrovni 396 miliónov eur. Výnosy stúpli o 7 % na 4,7 miliardy eur. Finančný inštitút zároveň znížil náklady a rezervy na krytie potenciálnych úverových strát.

Druhá najväčšia talianska banka sa tak vrátila k zisku. V rovnakom období pred rokom ešte zaznamenala stratu 2,71 miliardy eur. Príčinou boli odpisy hodnoty úverového portfólia z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19.

"Budeme potrebovať čas, aby sme opäť oživili a posilnili náš biznis a aby sme prešli z fázy redukcie k fáze charakterizovanej disciplinovaným rastom ziskovosti a zdravou a organickou tvorbou kapitálu," uviedol nový šéf UniCredit Andrea Orcel, ktorý sa do čela milánskej banky postavil v polovici apríla.