Banka HSBC zlepšila odhad vývoja ekonomiky USA v r. 2021, počíta s rastom o 5 %

Pridajte názor  Zdroj:

24. 2. 2021 - Banka HSBC výrazne zlepšila prognózu vývoja americkej ekonomiky v tomto roku. Silnejší než pôvodne predpokladaný rast odhaduje aj v roku 2022, aj keď v porovnaní s tohtoročným vývojom sa tempo rastu v budúcom roku spomalí.

Banka HSBC výrazne zlepšila prognózu vývoja americkej ekonomiky v tomto roku. Silnejší než pôvodne predpokladaný rast odhaduje aj v roku 2022, aj keď v porovnaní s tohtoročným vývojom sa tempo rastu v budúcom roku spomalí.

Podľa najväčšej európskej banky by ekonomika USA mala v tomto roku vzrásť o 5 %. Pôvodne počítala s rastom na úrovni 3,5 %. V budúcom roku by sa tempo rastu malo spomaliť, aj v tomto prípade však banka prognózu zlepšila. Zatiaľ čo pôvodne počítala v roku 2022 s rastom ekonomiky na úrovni 2,5 %, teraz očakáva, že rast dosiahne 3 %.

Pod výraznejší než pôvodne očakávaný rast sa podľa HSBC podpísali vyššie spotrebiteľské výdavky. Tie podporili finančné balíky na pomoc ekonomike poškodenej pandémiou nového koronavírusom. Navyše, HSBC počíta aj s ďalším balíkom na podporu ekonomiky v hodnote 1,9 bilióna USD (1,56 bilióna eur), ktorý predložil americký prezident Joe Biden.