TUI ráznejšie znížila kapacity v nadchádzajúcej zimnej sezóne

Pridajte názor  Zdroj:

22. 9. 2020 - Nemecká cestovná kancelária TUI, najväčšia na svete, v utorok oznámila, že znížila kapacity v nadchádzajúcej zimnej sezóne pre obmedzenia spojené s pandémiou nového koronavírusu.

Nemecká cestovná kancelária TUI, najväčšia na svete, v utorok oznámila, že znížila kapacity v nadchádzajúcej zimnej sezóne pre obmedzenia spojené s pandémiou nového koronavírusu.

TUI tiež uviedla, že pokračuje v analýze možností na zlepšenie svojej bilancie, ktorú pandémia vážne poškodila.

Cestovná kancelária informovala, že jej likvidita do 20. septembra klesla na 2 miliardy eur z 2,4 miliardy eur v polovici augusta. Dôvodom bol nárast prípadov, keď musela zákazníkom vrátiť peniaze.

Cestovné obmedzenia TUI veľmi zasiahli, prinútili ju zrušiť dovolenkové pobyty a zmeniť svoju ponuku. Opätovný rast nových prípadov ochorenia COVID-19 v celej Európe spôsobil, že musela ešte viac skresať už aj tak zníženú ponuku na zimnú sezónu o ďalších 20 %. To znamená menej príjmov a väčší tlak na financie skupiny.

„Pokračujeme v analýze možností, ako dosiahnuť optimálnu štruktúru účtovnej bilancie na podporu podnikania v dlhodobom horizonte,“ uviedla TUI vo svojom vyhlásení.

Podľa nemenovaných zdrojov TUI uvažuje o predaji akcií za približne 1 miliardu eur na zlepšenie svojej bilancie. Zatiaľ jej v boji s krízou pomáha finančná pomoc od nemeckej vlády v objeme 3 miliardy eur.

TUI potvrdila, že v budúcoročnej letnej sezóne počíta ešte stále s využitím 80 % svojej kapacity, keďže ju predbežné rezervácie dovoleniek povzbudili.