Poslanci schválili výstavbu nájomných bytov v mestskej časti Tabáň

Diskusia 3  Zdroj:

29. 7. 2020 - Mesto Šahy plánuje postaviť nové nájomné byty bežného štandardu s využitím úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania.

Mesto Šahy plánuje postaviť nové nájomné byty bežného štandardu s využitím úveru zo Štátneho fondu rozvoja bývania. Výstavbu bytov na parcele nachádzajúcej sa v katastrálnom území mesta v časti Tabáň schválili mestskí poslanci. Spustenie výstavby odhadli poslanci na začiatok roka 2022, realizácia by mala trvať zhruba 18 mesiacov.

Podľa architektonickej štúdie vznikne v dvoch štvorpodlažných bytových domoch 19 bytových jednotiek, z toho sedem jednoizbových, šesť dvojizbových a šesť trojizbových bytov. V jednom bytovom dome bude osem väčších bytov, v druhom 11 menších bytov. Priemerná plocha bytu neprekročí 60 metrov štvorcových. Vo vnútrobloku vzniknú parkovacie miesta a oddychová zóna so zeleňou.

Orientačné náklady sú vyčíslené na 1,262 milióna eur. Úver zo Štátneho fondu rozvoja bývania by mal pokryť 80 percent obstarávacej ceny, zvyšných 20 percent by mala tvoriť dotácia z Ministerstva dopravy a výstavby SR.