Španielska vláda uvoľní takmer 2 mld. eur na podporu firiem v oblasti dopravy

Pridajte názor  Zdroj: TASR

7. 7. 2020 - Španielska vláda uvoľní takmer 2 miliardy eur na podporu firiem v oblasti dopravy, ktoré zasiahla pandémia nového koronavírusu.

Španielska vláda uvoľní takmer 2 miliardy eur na podporu firiem v oblasti dopravy, ktoré zasiahla pandémia nového koronavírusu. Uviedol to v utorok minister dopravy José Luis Ábalos.

Z celkového balíka v hodnote 1,8 miliardy eur získa najviac štátna železničná spoločnosť Renfe. Tej štát poskytne podporu vo výške 1 miliarda eur. Ako dodal Ábalos, ďalšie stovky miliónov eur budú určené pre súkromné prepravné spoločnosti.

"Prepravné firmy boli v najkritickejšom období pandémie kľúčové na zabezpečenie dodávky základných tovarov. Je našou povinnosťou im to teraz vrátiť," povedal Ábalos.

Vláda už skôr poskytla pomoc leteckým spoločnostiam, najmä na splnenie nových bezpečnostných opatrení v lietadlách. Okrem toho ich podporila aj prostredníctvom úverov v celkovej hodnote 1,8 miliardy eur. Aerolínie Iberia a Vueling, ktoré sú súčasťou koncernu IAG, už v máji informovali, že získali od vlády garancie za úvery v hodnote 1 miliarda eur.