Rodičia musia poslať SP čestné vyhlásenie k OČR aj za apríl tohto roka

Pridajte názor  Zdroj:

11. 5. 2020 - Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje rodičov, ktorí boli počas koronakrízy doma s deťmi či iným členom rodiny, že je potrebné príslušnej pobočke poslať čestné vyhlásenie za apríl tohto roka, ak požiadali o dávku pandemické ošetrovné (OČR).

Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje rodičov, ktorí boli počas koronakrízy doma s deťmi či iným členom rodiny, že je potrebné príslušnej pobočke poslať čestné vyhlásenie za apríl tohto roka, ak požiadali o dávku pandemické ošetrovné (OČR).

V tomto tlačive, ktoré je dostupné na webovej stránke SP, je potrebné vyznačiť okrem iného príslušné dni, počas ktorých sa o dieťa či inú osobu z dôvodu pandémie rodičia starali. "Až potom môže byť žiadosť o pandemickú OČR pobočkou SP 'spárovaná' a vybavená. Bez čestného vyhlásenia, ktoré treba zaslať za daný mesiac vždy na konci mesiaca, totiž v zmysle zákona o sociálnom poistení nemôže byť táto pandemická dávka vyplatená," upozorňuje hovorca SP Peter Višváder.

Žiadosť o dávku sa posiela len raz, každý mesiac však k nej treba pobočke poslať čestné vyhlásenie o počte dní, za ktoré si poistenec nárok na dávku uplatňuje.