Objem úverov na bývanie v marci tohto roka vzrástol na 31 miliárd eur

Pridajte názor  Zdroj:

11. 5. 2020 - Objem úverov na bývanie na Slovensku rástol aj v marci tohto roka, keď dosiahol 31 miliárd eur. Medziročne sa zvýšil o 2,82 miliardy eur, medzimesačne objem narástol o 219,3 milióna eur.

Objem úverov na bývanie na Slovensku rástol aj v marci tohto roka, keď dosiahol 31 miliárd eur. Medziročne sa zvýšil o 2,82 miliardy eur, medzimesačne objem narástol o 219,3 milióna eur. Vyplýva to zo zverejnených údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

Úvery stavebného sporenia ku koncu marca tohto roka dosiahli úroveň 2,4 miliardy eur, pričom toto číslo zahŕňa stavebné úvery a medziúvery. Tieto úvery medziročne klesli o takmer 24 miliónov eur, medzimesačne sa znížili o 9 miliónov eur.

Z hľadiska podielov jednotlivých bánk na poskytnutých úveroch na bývanie mala najväčší podiel Slovenská sporiteľňa, predstavoval 26,3 %. Za ňou nasledovala VÚB s podielom 22,01 % a na treťom mieste je Tatra banka s podielom 14,23 %.

Pri úveroch zo stavebného sporenia mala najväčší podiel Prvá stavebná sporiteľňa. Predstavoval 82,09 %. Za ňou nasledovali zvyšné spoločnosti podnikajúce na Slovensku, a to Wüstenrot stavebná sporiteľňa a ČSOB Stavebná sporiteľňa.