Silný vietor na východnom Slovensku spôsobil výpadky elektriny

Pridajte názor  Zdroj:

24. 2. 2020 - Dokopy 3383 odberných miest bolo na východe Slovenska počas pondelkového rána bez elektriny, k výpadkom došlo pre silný vietor.

Dokopy 3383 odberných miest bolo na východe Slovenska počas pondelkového rána bez elektriny, k výpadkom došlo pre silný vietor. Ako pre TASR uviedla hovorkyňa Východoslovenskej distribučnej (VSD) Andrea Danihelová, na znovuzásobení odberných miest pracujú.

K výpadkom došlo najmä v lokalitách Oľšavica v okrese Levoča, Roštár v okrese Rožňava, Smolník a Helcmanovce, ktoré sú v Gelnickom okrese, Haniska v okrese Košice-okolie, Strihovce a Ubľa v okrese Snina a v Zámutove neďaleko Vranova nad Topľou. „Príčinou je veľmi silný vietor, ktorý povyvracal stromy, ktoré spadli na elektrické vedenie. Následkom sú potrhané vodiče, polámané izolátory a poškodené konzoly. Kolegovia z pohotovostných zložiek a špecializovaných skupín okamžite vyrazili do terénu a odstraňujú následky,“ uviedla.

Podľa Danihelovej k výpadkom začalo dochádzať v noci od 1.00 h, keď postupne pre počasie vypadla elektrina približne v 4000 odberných miestach.