Cechové dni sa venujú konštrukcii striech, začali sa v Košiciach

Pridajte názor  Zdroj:

12. 2. 2020 - Vplyv detailov na konštrukciu strechy je témou tohtoročných Cechových dní, 17. ročníka odborných seminárov o strechách, ktoré organizuje Cech strechárov Slovenska (CSS).

Vplyv detailov na konštrukciu strechy je témou tohtoročných Cechových dní, 17. ročníka odborných seminárov o strechách, ktoré organizuje Cech strechárov Slovenska (CSS). Séria podujatí sa v stredu začala v Košiciach a pokračovať bude v ďalších troch mestách.

"Strecha je náročná konštrukcia, ktorá si vyžaduje práve precíznosť riešeného detailu tak, aby bola funkčná ako obálka celej konštrukcie budovy a presvedčivá po celú dobu životnosti stavby," uviedol pre TASR prvý podpredseda CSS Vladimír Regec.

Semináre sú určené pre stavebný dozor, realizačné firmy, projektantov, architektov, stavbyvedúcich, investorov a správcov budov, pedagógov či stavebnú verejnosť. Na podujatiach vystupujú zástupcovia špecializovaných firiem a výrobcov strešných komponentov so zameraním na rôzne typy detailov, aby bola strecha maximálne funkčná. Ďalšie semináre budú 13. februára v Žiline, 11. marca vo Zvolene a 12. marca v Nitre.

CSS vznikol v roku 1997 a je to záujmové profesijné združenie živnostníkov a podnikateľov zaoberajúcich sa navrhovaním a realizáciou strešných konštrukcií alebo výrobou hmôt pre ne. Združuje aj odborníkov pracujúcich v oblasti vzdelávania týkajúceho sa strešných konštrukcií a hydroizolácií.