Ceny domov v Británii pokračujú v raste, prvýkrát za vyše roka prekonal rast 1 %

Pridajte názor  Zdroj:

3. 1. 2020 - Ceny domov v Británii vzrástli aj v závere minulého roka, pričom prvýkrát za viac než rok prekonal rast 1 %.

Ceny domov v Británii vzrástli aj v závere minulého roka, pričom prvýkrát za viac než rok prekonal rast 1 %. Uviedla to v piatok spoločnosť Nationwide Building Society, ktorá je jedným z najväčších poskytovateľov hypotekárnych úverov v krajine.

Podľa údajov Nationwide sa ceny domov zvýšili v decembri medziročne o 1,4 % po novembrovom raste o 0,8 %. Pokračujú tak v rýchlom zvyšovaní tempa rastu, keď po novembrovom zrýchlení rastu cien na dvojnásobok (v októbri sa ceny domov zvýšili o 0,4 %) dosiahol decembrový rast takmer dvojnásobok hodnoty z predchádzajúceho mesiaca.

Rast cien zároveň prvýkrát za viac než rok presiahol 1 %. Naposledy bol nad touto hranicou v novembri 2018, keď tempo rastu dosiahlo 1,9 %.

Aj v medzimesačnom porovnaní ceny domov rástli, tempo rastu sa však spomalilo. Zatiaľ čo v novembri vzrástli ceny nehnuteľností oproti októbru o 0,5 %, v decembri rast dosiahol 0,1 %.