Americký koncern Home Depot zaostal za odhadmi, zhoršil celoročný výhľad tržieb

Diskusia 2  Zdroj:

19. 11. 2019 - Americká spoločnosť Home Depot, najväčší maloobchodný predajca domácich a záhradníckych potrieb v USA, zhoršila odhad rastu tržieb v tomto roku.

Americká spoločnosť Home Depot, najväčší maloobchodný predajca domácich a záhradníckych potrieb v USA, zhoršila odhad rastu tržieb v tomto roku. Ako jeden z dôvodov uviedla očakávaný vplyv dovozných ciel.

Zisk spoločnosti dosiahol za 3. štvrťrok 2,77 miliardy USD (2,50 miliardy eur) oproti 2,87 miliardy USD v rovnakom období minulého roka. Zisk na akciu dosiahol 2,53 USD a mierne tak prekonal očakávania analytikov, ktorí počítali so ziskom na akciu na úrovni 2,52 USD.

Tržby síce vzrástli, v tomto ukazovateli však spoločnosť zaostala za odhadmi. Tržby za 3. kvartál dosiahli 27,2 miliardy USD, čo medziročne znamená rast o 3,5 %. Analytici však očakávali ich rast na 27,53 miliardy USD.

Porovnateľné tržby, teda tržby z obchodov otvorených viac než rok, sa zvýšili o 3,6 %, pričom trhy očakávali rast na úrovni 4,7 %. Porovnateľné tržby v Spojených štátoch dosiahli rast na úrovni 3,8 %.

Home Depot následne upravil svoj odhad vývoja tržieb za celý rok 2019. Spoločnosť pôvodne očakávala, že tržby za tento rok vzrastú o 2,3 % a porovnateľné tržby o 4 %. Teraz predpokladá, že rast tržieb dosiahne 1,8 % a porovnateľných tržieb 3,5 %. Ako jeden z dôvodov uviedla potenciálny vplyv dovozných ciel. Spoločnosť sa obáva, že okrem už zavedených dovozných ciel USA zavedú na čínske produkty aj ďalšie, ktoré by mali do platnosti vstúpiť 15. decembra.