Skupina Sanagro kupuje poľnohospodársku divíziu spoločnosti Esin

Pridajte názor  Zdroj:

19. 11. 2019 - Po kúpe sa podiel obhospodarovanej pôdy skupiny Sanagro zvýši z 18,8 tisíca na 31-tisíc hektárov.

Skupina Sanagro, ktorá sa zameriava na oblasť prvovýroby v domácom agrosektore, kupuje poľnohospodársku časť spoločnosti Esin. Po kúpe sa podiel obhospodarovanej pôdy skupiny Sanagro zvýši z 18,8 tisíca na 31-tisíc hektárov. Skupina Sanagro o tom informovala v utorok. Obe strany sa dohodli, že výška transakcie nebude zverejnená. Transakcia zároveň podlieha schváleniu Protimonopolným úradom SR.

"Kúpa poľnohospodárskej časti spoločnosti Esin pre nás znamená diverzifikáciu portfólia smerom na východ Slovenska, kde Sanagro doposiaľ nepôsobilo. Aktivity skupiny sme doposiaľ sústredili na západné a stredné Slovensko. Získaním fariem patriacich pod Esin budeme vedieť ešte efektívnejšie využívať synergie v rámci celej skupiny,“ uviedol generálny riaditeľ Sanagro Tomáš Kohút, ktorý dodal, že kúpou pod seba preberajú aj kompletný manažment agrodivízie Esinu.

Sanagro aktuálne vlastní 10 fariem na západnom a strednom Slovensku, kúpou sa jeho portfólio rozšíri o 8 fariem a 4 bioplynové stanice na východnom Slovensku. Zároveň sa zvýši aj počet zamestnancov z 280 na 484. "V skupine Sanagro sme našli najvhodnejšieho partnera pre kúpu našej poľnohospodárskej divízie. Veríme, že jeho silná a stabilná pozícia na trhu, ako aj dobré meno v sektore, zaistí ďalší rast fariem, ktoré doposiaľ patrili pod spoločnosť Esin,“ dodal predseda predstavenstva Esin Group Tomáš Kukučka.