Zisk ČSOB vzrástol za deväť mesiacov o viac než štvrtinu

Pridajte názor  Zdroj:

14. 11. 2019 - Čistý zisk skupiny ČSOB, ktorá prevádzkuje najväčšiu banku v Česku z pohľadu výšky aktív, vzrástol za deväť mesiacov tohto roka o viac než štvrtinu.

Čistý zisk skupiny ČSOB, ktorá prevádzkuje najväčšiu banku v Česku z pohľadu výšky aktív, vzrástol za deväť mesiacov tohto roka o viac než štvrtinu. K rastu zisku prispela kúpa zostávajúceho 45-percentného podielu v Českomoravskej stavebnej sporiteľni. Informácie ČSOB zverejnil server novinky.cz.

ČSOB vo štvrtok uviedla, že jej zisk dosiahol za obdobie od januára do konca septembra 14,7 miliardy Kč (574,42 milióna eur). Medziročne to znamená rast o 28 %.

Prevádzkové výnosy ČSOB vzrástli medziročne o 15 % na 31,4 miliardy Kč. Súčasne o 7 % vzrástli aj prevádzkové či personálne náklady.

Objem celkových vkladov však klesol o 6 % na 978 miliárd Kč. Za miernym poklesom stoja najmä finančné operácie firiem. Objem úverov ČSOB sa ku koncu septembra zvýšil o 5 % na 776 miliárd Kč.

Zisk za deväť mesiacov vzrástol aj ďalším veľkým bankám, Českej sporiteľni a Komerčnej banke. V prípade Českej sporiteľne sa zisk za deväť mesiacov zvýšil medziročne o 9,5 % na 13 miliárd Kč a v prípade Komerčnej banky vzrástol o 0,5 % na 11 miliárd Kč.