Bosch chce v automobilovej divízii zrušiť celkovo 3300 pracovných miest

Pridajte názor  Zdroj:

13. 11. 2019 - Popredný nemecký dodávateľ Bosch chce podľa údajov podnikových odborov zrušiť ďalšie pracovné miesta.

Popredný nemecký dodávateľ Bosch chce podľa údajov podnikových odborov zrušiť ďalšie pracovné miesta. Ako povedal šéf odborov Hartwig Geisel, v nadchádzajúcich dvoch rokoch zmizne v automobilovej divízii celkovo 3300 pracovných miest. Podľa doterajších informácií malo ísť o 2840 miest v troch lokalitách v Bádensku-Württembersku a v jednej v Brémach. Bosch nové čísla nepotvrdil.

Geisel uviedol, že Bosch nasadil v Nemecku tvrdý úsporný kurz a riskuje rozdelenie zamestnancov. V predchádzajúcich dvoch rokoch firma zrušila už 2500 miest a k tomu chce odbúrať ďalších 3300. Bosch chce navyše prepustiť každého piateho vedúceho pracovníka v oblasti technológií spaľovacích motorov a podstatne zredukovať zmluvy na plný úväzok (40 hodín týždenne).

"Ani my nemáme prehľad. Spoločnosť nám to oznamuje po kúskoch," kritizuje Geisel. Počet 3300 vyplynul z aktuálnych informácií od členov podnikových odborov v jednotlivých nemeckých fabrikách. Geisel sa obáva, že v nadchádzajúcich mesiacoch prídu nové čísla.

Hovorca Boschu uviedol, že manažment v súčasnosti rokuje s odborármi vo viacerých fabrikách o tom, ako zvládnuť transformáciu v automobilovom priemysle. Poukázal na fabriku v Bambergu, kde sa minulý týždeň uzatvorila dohoda o zabezpečení výroby.