Mesto pripravuje rekonštrukciu termálneho kúpaliska

Pridajte názor  Zdroj:

30. 9. 2019 - Termálne kúpalisko Štrand E. Tatárika v Nových Zámkoch čaká po letnej sezóne rekonštrukcia. Mestskí poslanci túto investíciu zaradili na svojom septembrovom rokovaní do zoznamu rozvojových projektov na rok 2020.

Termálne kúpalisko Štrand E. Tatárika v Nových Zámkoch čaká po letnej sezóne rekonštrukcia. Mestskí poslanci túto investíciu zaradili na svojom septembrovom rokovaní do zoznamu rozvojových projektov na rok 2020.

Rekonštrukcia sa bude týkať 50-metrového plaveckého bazéna. „Jeho technológia pochádza ešte z čias zakladania kúpaliska v rokoch 1984 až 1985. V súčasnosti je už v havarijnom stave. Pre ďalší chod termálneho kúpaliska je preto jej výmena nevyhnutná,“ uviedol riaditeľ mestskej príspevkovej organizácie Novovital Ľudovít Lebó.

Prípravné práce na rekonštrukciu sa majú začať už v tomto roku. Súčasťou investície má byť výmena kompletných rozvodov, vybudovanie spodnej recirkulácie, výmena filtrov, čerpadiel i rekonštrukcia vyrovnávacej nádrže. „Celkový rozpočet je vo výške 90.000 eur, plus DPH. Priame náklady na rekonštrukciu technológie sú 80.000 eur, zvyšné financie pôjdu na elektrickú rozvádzaciu skriňu a na renováciu prívodu elektrickej energie,“ dodal Lebó.