Briti pozastavili prevzatie zbrojnej firmy Cobham Američanmi

Diskusia 1  Zdroj:

18. 9. 2019 - Výrobcu elektroniky pre zbraňové systémy chce za 4 mld. libier kúpiť private equity spoločnosť Advent International.

Britská vláda zastavila akvizíciu spoločnosti Cobham americkou private equity spoločnosťou Advent International, aby posúdila, či to neovplyvňuje národnú bezpečnosť. Firma Cobham je známa technológiou umožňujúcou dopĺňať palivo lietadlám vo vzduchu a okrem toho vyrába elektroniku pre zbraňové systémy a telekomunikačné zariadenia pre vojenské vozidlá. Ministerka pre podnikanie, energetiku a priemyselnú stratégiu Andrea Leadsomová v stredu uviedla, že úrad na ochranu hospodárskej súťaže preskúma bezpečnostné dôsledky predaja firmy Cobham.

Leadsomová ďalej oznámila, že britský úrad pre hospodársku súťaž a trhy (CMA) jej má do 29. októbra predložiť správu o vplyve akvizície za 4 mld. libier (GBP), ktorú tento týždeň schválili akcionári spoločnosti Cobham. Ministerka dodala, že vláda chce "podporovať inovácie v súkromnom sektore a zároveň chrániť verejný záujem". Cobham zamestnáva približne 10 tis. ľudí, z toho 1 700 vo Veľkej Británii.