V Lučenci by mohlo vzniknúť Inovačné centrum v budove NBS

Pridajte názor  Zdroj: TASR

30. 8. 2019 - V Lučenci by mohlo vzniknúť Inovačné centrum v priestoroch dlhodobo nevyužívanej budovy Národnej banky Slovenska (NBS), o ktorú mesto prejavilo záujem.

V Lučenci by mohlo vzniknúť Inovačné centrum v priestoroch dlhodobo nevyužívanej budovy Národnej banky Slovenska (NBS), o ktorú mesto prejavilo záujem. Nové centrum by malo prispieť k zatraktívneniu tohto regiónu.

Guvernér NBS Peter Kažimír sa tento týždeň stretol v priestoroch bývalej expozitúry národnej banky v Lučenci s primátorkou Alexandrou Pivkovou. Mesto prejavilo záujem o prenájom tejto dlhodobo nevyužívanej budovy NBS. Vzniknúť by v nej malo Inovačné centrum. "Na stretnutí sa zúčastnili aj zástupcovia výskumníkov – startupistov, ktorí by mali záujem o okamžité využívanie priestoru budúceho hubu," uviedol tlačový odbor NBS.

Inovačné centrum v Lučenci by malo prispieť k zatraktívneniu tohto regiónu a pomôcť, aby sa zabránilo neželanému odlevu mladých ľudí do zahraničia. "NBS aj mesto Lučenec prejavili záujem nájsť spoločnú dohodu," dodala NBS.