Airbnb zaznamenal v 1. štvrťroku nárast rezervácií aj tržieb

Pridajte názor  Zdroj:

18. 8. 2019 - Americká platforma Airbnb na "zdieľanie" bývania zaznamenala v 1. štvrťroku 2019 nárast hodnoty rezervovaných pobytov o 31 % na 9,4 miliardy USD (8,49 miliardy eur).

Americká platforma Airbnb na "zdieľanie" bývania zaznamenala v 1. štvrťroku 2019 nárast hodnoty rezervovaných pobytov o 31 % na 9,4 miliardy USD (8,49 miliardy eur). Platforma, ktorá umožňuje majiteľom bytov a domov prenajímať izby, plánuje svoj vstup na burzu.

Spoločnosť so sídlom v San Franciscu oznámila, že v 1. kvartáli si cez ňu klienti rezervovali 91 miliónov prenocovaní, čo viedlo k zvýšeniu celkovej hodnoty rezervácií.

Airbnb mala v súvahe k 31. marcu hotovosť približne 3,5 miliardy USD, ako uviedol zdroj, ktorý nechcel by menovaný. Platforma vykázala za rok 2018 nárast tržieb o 40 %.

Podľa denníka Wall Street Journal (WSJ) sa Airbnb pripravuje na vstup na burzu v prvej polovici budúceho roka.

WSJ pripomína, že v tomto roku sa viaceré platformy rozhodli vstúpiť na burzu, napríklad Uber a Lyft. Ale veľmi sa im nedarilo a ich prvotná verejná ponuka akcií (IPO) nesplnila očakávania. Dôvodom bol skepticizmus investorov v súvislosti s absenciou konkrétnych plánov, ako zabezpečiť ziskovosť.