Britskí piloti Ryanairu plánujú sériu štrajkov

Pridajte názor  Zdroj:

8. 8. 2019 - Pre spor o platy a ďalšie zamestnanecké výhody piloti odhlasovali štrajky 22. a 23. augusta a 2. až 4. septembra.

Britskí piloti írskej nízkonákladovej leteckej spoločnosti Ryanair vyhlásili sériu štrajkov pre spor o platy a ďalšie zamestnanecké výhody. Piloti Ryanairu, ktorí sú členmi Združenia pilotov britských leteckých spoločností (BALPA), sa pomerom hlasov štyri k jednému vyslovili za štrajky, ktoré majú byť 22. a 23. augusta a 2. až 4. septembra. Združenie uviedlo, že spor sa týka dôchodkov, sociálneho poistenia, dávok na materskej dovolenke a platov.

Generálny tajomník Združenia pilotov britských leteckých spoločností Brian Strutton uviedol, že piloti nechcú narušiť cestovné plány pasažierov, ale "v tomto okamihu sa zdá, že nemáme na výber", pretože spoločnosť Ryanair nepredložila oficiálnu ponuku na riešenie sporu. Hovorca Ryanairu povedal, že mnohí piloti firmy nie sú členmi odborového združenia BALPA a jeho členovia "nemajú mandát, aby rušili dovolenky našich zákazníkov".