Severná Kórea prostredníctvom kybernetických útokov ukradla 2 mld. USD

Diskusia 1  Zdroj:

7. 8. 2019 - Podľa dôvernej správy OSN sa Pchjongjang v rámci útokov zameral na banky a burzy obchodujúce s kryptomenami.

Severná Kórea prostredníctvom kybernetických útokov ukradla 2 mld. USD na financovanie svojho programu vývoja zbraní. Vyplýva to z dôvernej správy Organizácie Spojených národov, ktorej obsah sa dostal na verejnosť. Podľa správy OSN sa Pchjongjang v rámci útokov zameral na banky a burzy obchodujúce s kryptomenami. Informoval o tom portál bbc.com. Zdroje BBC potvrdili, že OSN prešetruje 35 kybernetických útokov.

V správe, ktorá bola určená pre výbor Bezpečnostnej rady OSN pre sankcie voči Severnej Kórei, sa hovorí, že Pchjongjang "použil kybernetický priestor na čoraz sofistikovanejšie útoky, aby kradol peniaze z finančných inštitúcií a búrz digitálnych mien". Správa dodáva, že útoky Severnej Kórey proti burzám digitálnych mien jej umožnili "generovať príjmy spôsobmi, ktoré sa ťažšie sledujú a sú predmetom menšieho vládneho dohľadu a regulácie ako tradičný bankový sektor".