Objem úverov na bývanie ku koncu júna vzrástol na 28,9 miliardy eur

Pridajte názor  Zdroj:

1. 8. 2019 - Objem úverov na bývanie na Slovensku naďalej rastie. Ku koncu júna tohto roka stúpol na takmer 28,9 miliardy eur.

Objem úverov na bývanie na Slovensku naďalej rastie. Ku koncu júna tohto roka stúpol na takmer 28,9 miliardy eur. Medziročne úvery vzrástli o 2,6 miliardy eur, medzimesačne objem narástol o 214,1 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

Úvery stavebného sporenia ku koncu mája dosiahli úroveň 2,4 miliardy eur, pričom toto číslo zahŕňa stavebné úvery a medziúvery. Tieto úvery medzimesačne mierne vzrástli o 5,7 milióna eur, medziročne sa zvýšili o 45,5 milióna eur.

Z hľadiska podielov jednotlivých bánk na poskytnutých úveroch na bývanie mala najväčší podiel Slovenská sporiteľňa, predstavoval 26,20 %. Za ňou nasledovala VÚB s 21,95-percentným podielom a na treťom mieste je Tatra banka s podielom 14,30 %.

Pri úveroch zo stavebného sporenia mala najväčší podiel Prvá stavebná sporiteľňa. Predstavoval 82,26 %. Za ňou nasledovali zvyšné spoločnosti podnikajúce na Slovensku, a to Wüstenrot stavebná sporiteľňa a ČSOB stavebná sporiteľňa.