Rast ekonomiky Francúzska sa v 2. kvartáli spomalil

Pridajte názor  Zdroj:

30. 7. 2019 - Ekonomika Francúzska v 2. štvrťroku nečakane spomalila tempo rastu. Uviedol to v utorok francúzsky štatistický úrad Insee, ktorý zverejnil predbežný odhad.

Ekonomika Francúzska v 2. štvrťroku nečakane spomalila tempo rastu. Uviedol to v utorok francúzsky štatistický úrad Insee, ktorý zverejnil predbežný odhad.

Hrubý domáci produkt (HDP) Francúzska vzrástol v 2. štvrťroku medzikvartálne o 0,2 % po 0,3-percentnom raste v 1. kvartáli. Očakávalo sa udržanie tempa rastu na úrovni z 1. štvrťroka.

Pod vývoj ekonomiky v 2. kvartáli sa do veľkej miery podpísali spotrebiteľské výdavky. Tie spomalili tempo rastu na 0,2 % z 0,4 % v 1. štvrťroku. Na druhej strane, tvorba hrubého fixného kapitálu tempo rastu zrýchlila. Vzrástla o 0,9 % po raste o 0,5 % v 1. kvartáli.

Čo sa týka dovozu a vývozu, zaznamenali len mierny rast. Vývoz si udržal 0,2-percentný rast z 1. štvrťroka a dovoz zaznamenal rast iba na úrovni 0,1 %. Zahraničný obchod tak predstavoval nulový príspevok k rastu francúzskej ekonomiky.