Francúzsko nezruší zdanenie digitálnych firiem napriek Trumpovym hrozbám

Pridajte názor  Zdroj:

28. 7. 2019 - Francúzsky minister financií trvá na tom, že daň nie je zameraná voči americkým firmám a že "férové a efektívne zdaňovanie digitálnych aktivít" je univerzálnym problémom.

Francúzsko bude uplatňovať zdaňovanie technologických firiem, ako sú Google či Facebook, napriek tomu, že americký prezident Donald Trump hrozí, že v odvete uvalí clá na dovoz francúzskeho vína. Potom, ako Trump vyhlásil, že prijme recipročné opatrenia, francúzsky minister financií Bruno Le Maire uviedol, že jeho krajina bude daň od digitálnych firiem v každom prípade vyberať.

Le Maire trvá na tom, že daň nie je zameraná voči americkým firmám a že "férové a efektívne zdaňovanie digitálnych aktivít" je univerzálnym problémom. Dodal pritom, že Francúzsko svoju daň považuje za dočasné opatrenie, kým sa nedosiahne medzinárodná dohoda, ktorú Francúzsko chce vypracovať "spolu s našimi americkými priateľmi".

Digitálna daň na úrovni tri percentá sa vyrúbi na tržby, ktoré vo Francúzsku dosahujú digitálne firmy s globálnymi ročnými tržbami nad 750 mil. eur a tržbami vo Francúzsku nad 25 mil. eur.