EK schválila štátnu pomoc pre šesť veterných parkov vo Francúzsku

Pridajte názor  Zdroj:

26. 7. 2019 - Každý z veterných parkov bude tvoriť 62 až 83 turbín s inštalovanou kapacitou 450 až 498 megawattov na jeden park.

Plánovaná podpora Francúzska pre šesť veterných parkov na produkciu elektriny v teritoriálnych vodách krajiny pri jej severozápadnom pobreží je podľa Európskej komisie (EK) v súlade s pravidlami Európskej únie o štátnej pomoci. EK to uviedla v piatok. Každý z veterných parkov bude tvoriť 62 až 83 turbín s inštalovanou kapacitou 450 až 498 megawattov na jeden park. Vybrané inštalácie budú dostávať štátnu podporu vo forme garantovaných cien počas obdobia 20 rokov.

Výstavba prvých dvoch z týchto veterných parkov sa má začať tento rok a v prevádzke by mali byť od roku 2022. Európska komisia uviedla, že podľa jej zistení štátna podpora pomôže Francúzsku zväčšiť podiel výroby elektriny z obnoviteľných zdrojov, aby splnilo ciele v ochrane klímy. Úroveň štátnej pomoci udelenej týmto šiestim projektom je podľa EK primeraná. "Tieto opatrenia pomôžu Francúzsku zredukovať emisie oxidu uhličitého bez neprimeraného narušenia hospodárskej súťaže," uviedla EK.