Výrazný pokles zásob ropy v USA podporil ceny ropy, Brent vzrástol nad 63,5 USD

Pridajte názor  Zdroj:

25. 7. 2019 - Po predchádzajúcom poklese zaznamenali ceny ropy vo štvrtok opätovný rast, keď ich okrem napätia na Blízkom východe podporil väčší pokles ropných zásob v USA, než sa čakalo.

Po predchádzajúcom poklese zaznamenali ceny ropy vo štvrtok opätovný rast, keď ich okrem napätia na Blízkom východe podporil väčší pokles ropných zásob v USA, než sa čakalo. Výraznejšiemu rastu však bránia slabé vyhliadky dopytu a príznaky spomaľujúceho sa rastu svetovej ekonomiky.

Ako v stredu (24. 7.) uviedlo americké ministerstvo energetiky, ropné zásoby v USA klesli v minulom týždni takmer o 11 miliónov barelov (1 barel = 159 litrov). Analytici počítali s poklesom o 4 milióny barelov.

Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v septembri vzrástla do 11.41 h SELČ o 35 centov (0,55 %) na 63,53 USD (57,03 eura) za barel. Na záver predchádzajúceho obchodovania cena ropy Brent klesla zhruba o 1 %, čo bol prvý pokles za posledné štyri obchodovacie dni.

Cena americkej ľahkej ropy WTI dosiahla 56,16 USD za barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 28 centov (0,50 %). Na záver stredajšieho obchodovania klesla cena WTI o 1,6 %.