Dcéra Huaweiu v USA prepustila 600 zamestnancov, sťažuje sa na politiku americkej vlády

Pridajte názor  Zdroj:

23. 7. 2019 - Firma Futurewei Technologies zrušila viac ako 600 z celkového počtu 850 zamestnancov v USA. Čínsku spoločnosť Huawei zaradil Washington na zoznam firiem, ktoré predstavujú hrozbu pre národnú bezpečnosť

Americká divízia koncernu Huawei prepustila viac ako 600 z celkového počtu 850 zamestnancov v USA. Čínska spoločnosť o tom informovala v utorok. Ako uviedla, k tomuto rozhodnutiu ju prinútili obmedzenia podnikateľských aktivít súvisiace s krokmi americkej vlády. Spoločnosť Futurewei Technologies so sídlom v Kalifornii pôsobí ako výskumná a vývojová divízia koncernu Huawei.

Americké ministerstvo obchodu v máji zaradilo spoločnosť Huawei na svoj čierny zoznam, čiže zakázalo, aby jej americké firmy dodávali technológie bez vládneho súhlasu. USA argumentujú, že čínska vláda by mohla produkty Huawei využiť na špionáž. Firma Huawei takéto tvrdenia popiera a tvrdí, že je od čínskej vlády nezávislá.

V reakcii na kroky Washingtonu už viaceré veľké technologické spoločnosti v USA a inde vo svete oznámili, že spoluprácu s čínskou firmou zastavia, prípadne obmedzia. Začiatkom júla Washington reštrikcie proti Huawei zmiernil, vďaka čomu môžu americké firmy čínskemu koncernu predávať niektoré komponenty, pokiaľ tieto transakcie neohrozia národnú bezpečnosť.