Španielska banka Santander oznámila za 2. kvartál pokles zisku takmer o pätinu

Pridajte názor  Zdroj:

23. 7. 2019 - Španielska banka Santander oznámila za 2. štvrťrok pokles zisku takmer o pätinu. Zisk čiastočne ovplyvnili reštrukturalizačné náklady po prevzatí problematickej banky Banco Popular a nemalou mierou sa pod to podpísali aj slabé výsledky v Británii.

Španielska banka Santander oznámila za 2. štvrťrok pokles zisku takmer o pätinu. Zisk čiastočne ovplyvnili reštrukturalizačné náklady po prevzatí problematickej banky Banco Popular a nemalou mierou sa pod to podpísali aj slabé výsledky v Británii.

Najväčšia banka v eurozóne z pohľadu trhovej kapitalizácie uviedla, že v 2. kvartáli dosiahla čistý zisk 1,39 miliardy eur. Medziročne to predstavuje pokles o 18 %. Napriek tomu však prekonala očakávania analytikov, ktorí počítali s poklesom zisku až na 1,29 miliardy eur.

V Latinskej Amerike sa jej síce darilo, na iných trhoch, vrátane domáceho trhu, však zaznamenala pokles zisku. Výrazne klesol jej zisk v Británii, ktorá predstavuje tretí najväčší trh pre Santander. Pokles dosiahol 41 %.

Čisté úrokové príjmy dosiahli 8,95 miliardy eur, čím banka prekonala odhady analytikov, ktorí očakávali 8,76 miliardy eur. Dopomohol k tomu najmä trh Latinskej Ameriky.