Vďaka hokejovým majstrovstvám Slovensko dosiahlo rekord v počte návštevníkov

Pridajte názor  Zdroj:

23. 7. 2019 - V Košiciach narástol počet prenocovaní medziročne v máji o 20 tisíc a v Bratislave o 30 tisíc

Májové čísla cestovného ruchu na Slovensku lámali rekordy. Na Slovensko prišlo v máji 550 tisíc návštevníkov, ktorí tu strávili spolu takmer 1,5 mil. nocí. "Prispeli k tomu aj hokejoví fanúšikovia, keďže v Košiciach narástol počet prenocovaní v máji medziročne o 20 tisíc a v Bratislave dokonca o 30 tisíc," uviedla hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká.

„Som rád, že okrem krokov, ktoré podniká sekcia cestovného ruchu na ministerstve dopravy, sa nám úspešne podarilo využiť na propagáciu našej krajiny aj hokejové majstrovstvá sveta,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Peter Ďurček.

Aj v tomto roku je však najviac turistov zo Slovenska, pri ktorých eviduje ministerstvo dopravy medziročný nárast 17,6 percenta. Ďurček to pripisuje zavedeniu rekreačných poukazov. „Je to správny krok, ktorý pomáha domácemu turizmu a nárast počtu slovenských rekreantov je nadpriemerný,“ uvádza štátny tajomník rezortu.

Hokejové majstrovstvá sa konali tento rok na Slovensku v dvoch mestách, a to v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu a Košiciach v Steel Aréne. Zápasy hrali súťažné tímy od 10. do 26. mája.