BNP Paribas Cardif Poisťovňa počíta v tomto roku s rastom zisku

Pridajte názor  Zdroj:

9. 7. 2019 - Spoločnosť predpokladá, že jej v medziročnom porovnaní vzrastie aj čisté zaslúžené poistné.

BNP Paribas Cardif Poisťovňa, ktorá pôsobí najmä v oblasti poistenia schopnosti splácať úver, počíta v tomto roku s rastom zisku. Kým vlani evidovala zisk pred zdanením na úrovni 2,03 mil. eur, koncom tohto roka by to mala byť podľa odhadov firmy suma 2,75 mil. eur. Ako ďalej vyplýva z výročnej správy spoločnosti, čisté zaslúžené poistné by malo v tomto roku stúpnuť o 23,4 % na 34,23 mil. eur. Spoločnosť neplánuje v tomto roku prijať bankový úver ani iný úver a plánuje financovať všetky svoje operatívne potreby výlučne z vlastných zdrojov.

 

Poisťovňa sa v minulom roku sústredila na zdokonalenie svojho produktového portfólia a súvisiacich služieb. Špecialisti firmy pracujú na vylepšení produktu poistenia schopnosti splácať. "Cieľom je vytvoriť dostupný produkt, ktorý klientom prinesie zmiernenie výluk a viac benefitov. Mimo iného sme predstavili produktovú novinku poistenie kybernetických rizík," uviedla spoločnosť. Ku koncu roka 2018 evidovala v portfóliu zhruba 1,16 mil. poistných zmlúv.

BNP Paribas Cardif Poisťovňa, ktorá do konca februára 2019 fungovala ešte pod názvom Poisťovňa Cardif Slovakia, pôsobí na slovenskom poistnom trhu od roku 2000. Na Slovensku pôsobí ako špecializovaná poisťovňa na poistenie schopnosti splácať v bankopoistení a v oblasti skupinového poistenia. Spoločnosť patrí do skupiny BNP Paribas.