Slovenská firma InoBat ide spolupracovať s českým ČEZom

Pridajte názor  Zdroj:

4. 7. 2019 - Firmy chcú preskúmať potenciál vývoja projektov v oblasti skladovania energie v strednej a východnej Európe.

Slovenská spoločnosť InoBat nadviazala spoluprácu s českou energetickou skupinou ČEZ. Firmy chcú preskúmať potenciál vývoja projektov v oblasti skladovania energie v strednej a východnej Európe. "Výsledky spoločného projektu by mali slúžiť európskemu trhu s inovatívnymi projektmi skladovania energie,“ povedal pre agentúru SITA k plánovanej spolupráci spoluzakladateľ a výkonný predseda InoBat Marián Boček.

Spoločnosť InoBat, ktorú pri projekte s českým ČEZom podporujú aj firmy IPM Group, A.EN. Group a MSM Group, spája priemyselné skupiny v stredoeurópskom regióne so svetovými technológiami. InoBat rozvíja celoeurópske centrum kvality batérií so sídlom na Slovensku, s cieľom vybudovať demonštračné a výrobné linky na batérie používané v oblasti elektromobility, skladovania energie a alternatívnych palív.

InoBat je regionálny akcelerátor založený v roku 2018 s cieľom rozvíjať európsky trh s novými energetickými riešeniami. Spoločnosť bude využívať silné automobilové, petrochemické a energetické sektory v krajinách strednej a východnej Európy. Zároveň slúži ako platforma pre výskum a vývoj, ako aj budúce výrobné linky pre technológie prichádzajúce z podnikov v Európe.

Skupina ČEZ je elektrárenský konglomerát s pôsobnosťou v mnohých krajinách strednej a juhovýchodnej Európy. Jej hlavné činnosti zahŕňajú výrobu, obchod a distribúciu elektriny a tepla, ťažbu uhlia, ako aj moderné energetické služby (ESCO) a elektromobilitu. ČEZ patrí medzi desať najväčších energetických spoločností v Európe, a to z hľadiska inštalačnej kapacity, ako aj počtu zákazníkov.