Slovnaft podpísal v Kazani memorandum o spolupráci s Tatneftom

Pridajte názor  Zdroj:

3. 7. 2019 - Tatneft je poprednou ropnou spoločnosťou v Rusku.

Spoločnosť Slovnaft v stredu na podnikateľskej misii v Kazani podpísala memorandum o spolupráci so šiestou najväčšou ropnou spoločnosťou v Rusku, ktorou je Tatneft. Dokument podpísal za slovenskú stranu predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Slovnaftu Oszkár Világi a za Tatneft generálny riaditeľ firmy Nail Maganov. Podpis memoranda sa uskutočnil pri príležitosti stretnutia predsedu NR SR Andreja Danka s prezidentom Tatárskej republiky Rustamom Minnichanovom, ktorý je zároveň predsedom predstavenstva Tatneftu.

"Tatneft je v Rusku poprednou ropnou spoločnosťou. Spolupráca so Slovnaftom v rámci podpísanej dohody má viacero smerov, no spolupracovali sme spolu už aj v minulosti. Touto dohodou však naša spolupráca dostala oficiálny ráz. Navyše bola podpísaná za účasti vysokej delegácie, čo je dobrým signálom a vítame to,“ povedal prezident Tatárska Minnichanov.

Podľa predsedu NR SR Andreja Danka obchod a priemysel Tatárskej republiky Slovensku má čo ponúknuť a Slovensko v mnohom za touto republikou zaostáva. "Som hrdý na to, že je v Tatársku slovenská misia podnikateľov. Je tu obrovský obchodný potenciál. Produkty, ktoré sa tu produkujú, sú úžasné. Napríklad lietadlá, vrtuľníky či lode," uviedol po stretnutí s prezidentom Tatárska Andrej Danko. Slovenské médiá vyzval, aby podnikateľskú misiu v Rusku vnímali ako možnosť šírenia dobrého mena Ruska v smere k slovenskému podnikaniu. "Ja si stále myslím, že naši podnikatelia nemôžu spolupracovať čí výraznejšie uspieť na trhu v Nemecku či Francúzsku,“ dodal Danko.

Misia slovenských podnikateľov v Rusku sa skončí v stredu podvečer v Moskve, kde Andrej Danko vystúpi na záverečnom plenárnom zasadnutí medzinárodného fóra „Rozvoj parlamentarizmu“. Na podujatí vystúpi aj ruský prezident Vladimir Putin.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc v SR. Skupina je členom medzinárodnej skupiny MOL.