Prestavbou ubytovne na Čermáni vzniklo 35 nových nájomných bytov

Pridajte názor  Zdroj:

2. 7. 2019 - Mesto Nitra prevzalo od zhotoviteľa zrekonštruovanú budovu bývalej ubytovne na Hlbokej ulici v nitrianskej mestskej časti Čermáň.

Mesto Nitra prevzalo od zhotoviteľa zrekonštruovanú budovu bývalej ubytovne na Hlbokej ulici v nitrianskej mestskej časti Čermáň. Prestavbou ubytovne vzniklo 35 nových nájomných bytov, z toho 25 jednoizbových a desať garsónok. Podľa hovorcu mesta Tomáša Holúbeka bude kolaudácia ukončená o niekoľko týždňov, po nej sa môžu do bytoviek sťahovať noví nájomníci.

Celkové náklady na rekonštrukciu dosiahli 1,073 milióna eur, mesto získalo na realizáciu projektu pôžičku zo Štátneho fondu rozvoja bývania vo výške 608.622 eur.

Objekt na Hlbokej ulici kúpilo mesto od nitrianskej nemocnice, ktorá využívala budovu takmer 35 rokov ako podnikovú ubytovňu. Od februára 2008 začalo mesto prevádzkovať v objekte mestskú ubytovňu, ktorá bola zriadená ako dočasné ubytovanie pre ľudí v sociálnej núdzi. Rekonštrukcia objektu a prestavba na nájomné byty sa začala v decembri 2017.