Výnos 10-ročných talianskych dlhopisov klesol pod 2 %, prvýkrát za vyše rok

Pridajte názor  Zdroj:

1. 7. 2019 - Po vyše roku klesol výnos 10-ročných talianskych dlhopisov pod 2 %. Podporili ich informácie o výsledku rokovaní medzi prezidentmi USA a Číny na samite G20, ako aj pokles nezamestnanosti v krajine.

Po vyše roku klesol výnos 10-ročných talianskych dlhopisov pod 2 %. Podporili ich informácie o výsledku rokovaní medzi prezidentmi USA a Číny na samite G20, ako aj pokles nezamestnanosti v krajine.

Výnos 10-ročných talianskych dlhopisov klesol v pondelok o vyše 9 bázických bodov na 1,996 %. Prvýkrát od mája minulého roka sa tak výnos znížil pod 2 %. Riziková prirážka na talianske dlhopisy oproti referenčným nemeckým dlhopisom klesla na 231 bázických bodov.

Dlhopisy podporilo rozhodnutie prezidentov USA a Číny Donalda Trumpa a Si Ťin-pchinga obnoviť vzájomné rokovania o obchode, čo zlepšilo nálady na trhu. Ďalšou podporou pre talianske dlhopisy boli najnovšie informácie o poklese miery nezamestnanosti v krajine za mesiac máj. Podľa údajov talianskeho štatistického úradu sa nezamestnanosť v Taliansku znížila v máji na 9,9 % z 10,1 % v apríli a dosiahla tak najnižšiu úroveň za viac než sedem rokov.