Tatra banke sa podarilo predať kryté dlhopisy za štvrť miliardy eur

Diskusia 1  Zdroj:

25. 6. 2019 - Tatra banke sa podarilo predať svoje prvé kryté dlhopisy za štvrť miliardy eur. Emisia vzbudila záujem na domácom aj zahraničnom trhu.

Tatra banke sa podarilo predať svoje prvé kryté dlhopisy za štvrť miliardy eur. Emisia vzbudila záujem na domácom aj zahraničnom trhu. Podľa banky k tomu prispel aj najvyšší možný rating Aaa, ktorý emisii predbežne udelila ratingová agentúra Moody’s.

Vďaka viac ako dvojnásobnému dopytu, vo výške 540 miliónov eur, boli podmienky emisie podľa Tatra banky veľmi priaznivé. "Počas roadshow, ktorú sme pár dní pred emisiou absolvovali vo finančných centrách západnej a severnej Európy, sme získali od investorov veľmi pozitívnu odozvu. To nás utvrdilo v presvedčení, že o náš krytý dlhopis bude veľký záujem," uviedol v správe pre médiá predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Tatra banky Michal Liday.

O dlhopisy prejavili záujem domáci investori (51 %), ako aj investori z Nemecka a Rakúska (35 %), Veľkej Británie (7 %) a iných krajín (7 %). Dlhopisy s kupónom 0,125 % dosiahli výnos 0,16 %, čo z nich pri splatnosti sedem rokov robí pre banku veľmi efektívny nástroj financovania.

"Kryté dlhopisy s ratingom Aaa umožnia Tatra banke aj v budúcnosti získať veľmi výhodné a kvalitné zdroje financovania, vďaka čomu budeme môcť aj naďalej poskytovať pre našich klientov úvery na bývanie za zaujímavých podmienok," uviedol vedúci Treasury oddelenia v Tatra banke Pavol Truchan. Trojáčkový rating podľa jeho slov zároveň banke otvára dvere na zahraničné trhy, na ktoré mala doteraz obmedzený prístup a kde je o takýto typ cenných papierov veľký záujem. "Máme tiež za to, že našimi emisiami podporíme aj rozvoj slovenského kapitálového trhu," dodal Truchan.