Hanoj obvinil čínske firmy, že zneužívajú značku Made in Vietnam, aby sa vyhli americkým clám

Pridajte názor  Zdroj:

11. 6. 2019 - Vietnamská vláda uviedla, že colný úrad krajiny teraz bude agresívnejšie kontrolovať certifikáty o pôvode výrobkov.

Čínske spoločnosti nelegálne používajú značku "Made in Vietnam", aby sa vyhli clám uvaleným na čínske tovary v rámci prebiehajúcej obchodnej vojny s USA. Tvrdia to predstavitelia vietnamského colného úradu. Textil, poľnohospodárske produkty, dlaždice, med, železo, oceľ a preglejky patria k čínskym produktom, u ktorých sa najčastejšie mení značka pôvodu a potom sa exportujú. Informoval o tom portál news.sky.com.

Vietnamská vláda uviedla, že colný úrad krajiny teraz bude agresívnejšie kontrolovať certifikáty o pôvode výrobkov. Minister zahraničia Pham Binh Minh upozornil na vážne následky, ak sa takéto kroky nebudú kontrolovať. "Bude to sabotovať vietnamské značky a produkty a ovplyvní to aj spotrebiteľov," uviedol. "Môžeme dokonca byť terčom colnej odvety zo strany iných krajín," dodal. Najväčším exportným trhom Vietnamu sú USA, pričom väčšina vietnamského dovozu pochádza z Číny.

https://news.sky.com/story/china-accused-of-using-made-in-vietnam-labels-to-dodge-us-tariffs-11739706