Google sa odvolal proti pokute 1,49 mld. eur, Európska komisia je pripravená svoje rozhodnutie obhájiť

Pridajte názor  Zdroj:

5. 6. 2019 - Americká technologická spoločnosť Google sa odvolala proti pokute 1,49 mld. eur, ktorú jej vymerala v marci Európska komisia pre zneužitie dominantného postavenia na trhu online reklamy

Americká technologická spoločnosť Google sa odvolala proti pokute 1,49 mld. eur, ktorú jej vymerala Európska komisia (EK) pre zneužitie dominantného postavenia na trhu online reklamy. Spoločnosť to potvrdila vo vyhlásení, ktoré zaslala v stredu televíznej stanici CNBC. Správu, že Google pokutu napadol pred Všeobecným súdom EÚ, priniesol pôvodne v utorok britský denník The Telegraph. Bruselská komisia v reakcii na krok Google pre CNBC uviedla, že svoje rozhodnutie bude pred súdom obhajovať.

Európska komisia spoločnosť Google pokutovala už spolu trikrát. Vlani firmu postihla rekordnou sankciou v objeme 4,34 mld. eur pre zneužitie dominantného postavenia jej operačného systému Android. V roku 2017 ju zase pokutovala sumou 2,42 mld. eur pre porušenie pravidiel hospodárskej súťaže v rámci prevádzkovania jej služby porovnávania cien pri internetovom predaji.

https://www.cnbc.com/2019/06/05/google-appeals-eu-antitrust-fine-over-illegal-advertising-practices.html