Objem úverov na bývanie ku koncu apríla vzrástol na 28,4 miliardy eur

Pridajte názor  Zdroj:

31. 5. 2019 - Objem úverov na bývanie ku koncu apríla tohto roka vzrástol na 28,4 miliardy eur. Medziročne úvery stúpli o 2,5 miliardy eur, medzimesačne objem narástol o 201,9 milióna eur.

Objem úverov na bývanie ku koncu apríla tohto roka vzrástol na 28,4 miliardy eur. Medziročne úvery stúpli o 2,5 miliardy eur, medzimesačne objem narástol o 201,9 milióna eur. Vyplýva to z najnovších údajov Národnej banky Slovenska (NBS).

Úvery stavebného sporenia ku koncu apríla dosiahli úroveň 2,4 miliardy eur, pričom toto číslo zahŕňa stavebné úvery a medziúvery. Tieto úvery medzimesačne klesli o 2,6 milióna eur.

Z hľadiska podielov jednotlivých bánk na poskytnutých úveroch na bývanie mala najväčší podiel Slovenská sporiteľňa, predstavoval 26,4 %. Za ňou nasledovala VÚB s 21,9 % podielom a na treťom mieste je Tatra banka s podielom 14,25 %.

Pri úveroch zo stavebného sporenia mala najväčší podiel Prvá stavebná sporiteľňa. Predstavoval 82,29 %. Za ňou nasledovali zvyšné spoločnosti podnikajúce na Slovensku, a to Wüstenrot stavebná sporiteľňa a ČSOB stavebná sporiteľňa.