Firma easyJet zaznamenala v 1. polroku stratu, 4-násobne vyššiu než pred rokom

Diskusia 1  Zdroj:

17. 5. 2019 - Britská nízkonákladová spoločnosť easyJet oznámila za 1. polrok súčasného obchodného roka zvýšenie straty na viac než štvornásobok jej hodnoty spred roka.

Britská nízkonákladová spoločnosť easyJet oznámila za 1. polrok súčasného obchodného roka zvýšenie straty na viac než štvornásobok jej hodnoty spred roka. Dôvodom sú podľa firmy "tvrdé" podmienky na leteckom trhu a vysoké náklady na palivo. Spoločnosť zároveň upozornila, že aj v 2. polroku počíta s ťažkosťami, a to pre problémy spojené s brexitom a spomaľovaním rastu európskej ekonomiky.

Aerolínie uviedli, že čistá strata za 1. polrok obchodného roka 2018/2019 (od októbra do konca marca) dosiahla 218 miliónov libier (249,25 milióna eur). V rovnakom období predchádzajúceho obchodného roka predstavovala strata 54 miliónov libier.

Strata pred zdanením dosiahla 272 miliónov libier. Za rovnaké obdobie minulého obchodného roka to bolo 68 miliónov libier.

Celkové tržby sa zvýšili o 7,3 % na 2,34 miliardy libier, k čomu prispel rast počtu cestujúcich. Spoločnosť easyJet prepravila za šesť mesiacov 41,6 milióna cestujúcich, čo medziročne predstavuje rast o 13,3 %.