Erste Group v prvom kvartáli zvýšila zisk o vyše 12 %, poukazuje na silný rast v strednej a východnej Európe

Pridajte názor  Zdroj:

3. 5. 2019 - Rakúska banková skupina Erste Group dosiahla v prvom kvartáli tohto roka čistý zisk 377 mil, v medziročnom porovnaní to znamená nárast o 12,2 percenta.

Rakúska banková skupina Erste Group vykázala v januári až marci tohto roka čistý zisk 377 mil. eur. V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 12,2 percenta. Generálny riaditeľ banky Andreas Treichl v piatok uviedol, že skupina je na dobrej ceste, aby mohla v aktuálnom roku akcionárom opäť vyplatiť vyššie dividendy. Za rok 2018 Erste dividendu zvýšila na 1,40 eura z predchádzajúcich 1,20 eura za akciu. Skupina ďalej informovala, že na jej výsledok v prvom štvrťroku pozitívne vplýval silný rast v krajinách strednej a východnej Európy. Zvyšoval sa objem vkladov aj poskytnutých úverov, pričom banka ďalej zlepšovala kvalitu svojho úverového portfólia. Ako uviedla v tlačovej správe, podiel nesplácaných úverov na celkovom objeme poskytnutých úverov ku koncu marca klesol na 3 %.

Skupina Erste pôsobí aj na Slovensku. Po podpise zmluvy medzi Ministerstvom financií SR a Erste Bank o predaji majoritného balíka akcií Slovenskej sporiteľne sa táto spoločnosť začlenila do finančnej skupiny Erste. Predaj akcií sa uskutočnil v januári 2001. Slovenská sporiteľňa je najväčšia slovenská banka.