Francúzsko podľa Európskeho súdneho dvora nemôže voči firme Airbnb uplatniť prísnejšie pravidlá

Pridajte názor  Zdroj:

30. 4. 2019 - Francúzske hotely chcú, aby online platforma na prenajímanie dodržiavala pravidlá vzťahujúce sa na realitných agentov.

Európsky súdny dvor odmietol návrh francúzskych hotelov, aby americká spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom ubytovania prostredníctvom internetovej stránky, dodržiavala prísne pravidlá vzťahujúce sa vo Francúzsku na realitných agentov. V nezáväznom právnom stanovisku, ktoré zverejnil v utorok, Európsky súdny dvor uviedol, že členská krajina Európskej únie nemôže obmedziť voľný pohyb informačných služieb, aké ponúka Airbnb.

Prípad na Európsky súdny dvor predložil francúzsky súd na základe sťažnosti zo strany združenia hotelov, vrátane popredných sietí, ako je Best Western. Hotelové odvetvie vo Francúzsku, rovnako ako v mnohých iných krajinách vo svete, obviňuje online platformu na prenajímanie z neférovej konkurencie. Majitelia hotelov chcú, aby firma Airbnb dodržiavala také účtovnícke, poisťovacie a iné finančné pravidlá ako realitní agenti. Spoločnosť Airbnb však tvrdí, že nepôsobí ako realitný agent.